Akce nejen pro veřejnost

Naše dobrodružství, dobrá srdce a dovednosti si nenecháváme sami pro sebe. Společně (v rámci družin, oddílu i jako celé středisko) konáme dobro při různých příležitostech:

Rozdávání Betlémského světla
Skauti a skautky rozváží světlo míru a klidu po celé Evropě. Naše středisko na tom není jinak: přebíráme Betlémské světlo přímo z vlaku a poté jej rozdáváme na radnici a v kostele sv. Prokopa. Po vaší domluvě s Vendy jsme schopni doručit světýlko až k vám domů. (Pouze pro lokalitu Hodkovice n. M.)

Betlémské světýlko od roku 2022 rozdávají Sobíci.

Ukliďme Česko
Pravidelně se zapojujeme do celosvětové výzvy k úklidu veřejného prostoru. Díky tomu se zásadně podílíme na čistotě okolí Hodkovic n. M., likvidujeme pro zvěř a rostliny nebezpečné odpadky nejen v hlubinách lesů.

Na jaře 2023 jsme společně uklidili přes 330,5 kg odpadu.

Patronáty
V roce 2020 se naše středisko rozhodlo přijmout výzvu a ujmout se péče o kousek přírody v našem okolí. Po dlouhém vybírání jsme rozhodli si vzít patronát na Podtroseckým údolím. Konec konců tam každý rok trávíme 15 dní. V rámci patronátu se společně s odborníkem staráme o místní louky a zvěř. Hrabeme posekané louky, stavíme zábrany a hráze pro obojživelníky, děláme hadníky, věšíme ptačí budky atd.

Čištění budek

A tohle všechno děláme bez nároku na odměnu. Jen za dobrý pocit! <3