Naše družiny

Družinový systém

Náš oddíl se skládá se z několika družin. Členové jsou podobně staří. Jde přibližně o sedmi členné skupinky holek nebo kluků. V rámci družinových schůzek, které se konají jednou týdně, a výprav skauti a skautky zažívají program šitý jim na míru. S ostatními členy a členkami oddílu se setkávají na oddílových schůzkách, které se konají jednou za měsíc nebo na společných víkendových výpravách a na táboře.

Mladší členové (vlčata a světlušky) mají své dospělé „šéfy“, kteří pro ně připravují program. Ve skautském věku (od 11 let) členové družiny postupně přebírají zodpovědnost za svou činnost a program. V jejich čele pak stojí vybraný vrstevník – „rádce“ a role „šéfa“ se postupně upozaďuje.

Věkové kategorie

Skautská výchova u nás probíhá ve čtyřech věkových kategoriích od 6 let až po dospělost:

• Světlušky a vlčata (věk 6 – 10 let)
  • Skautky a skauti (věk 11 – 14 let)
  • Rangers a roveři (věk 15 – 25 let)
  • Oldskauti (věk 25 let a více)